gjhjllmjih

Budova bývalej základnej školy v obci Dvorianky sa nachádza na Školskej ulici v tesnej blízkosti Gréckokatolického chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky. Jej najstaršia časť bola postavená v roku 1904. V medzivojnovom období bola budova rozšírená prístavbou. Najmladšia časť budovy pochádza z o 70 rokov minulého storočia. V súčastnej podobe ide o jednopodlažný objekt, ne-podpivničený s rozlohou 240 m2, ktorý je zložený z troch väčších a jednej menšej miestnosti. Najstaršia časť budovy má múry postavené z kameňa. Stredná a najmladšia časť je postavená z tehál a kvádra. Strecha budovy je sedlová potiahnutá plechovou krytinou.

Priľahlá budova

V tesnej blízkosti hlavnej budovy sa nachádza menšia stavba s rozmermi 3, 5 x 14 m. Tá v minulosti slúžila ako telocvičňa a takýto názov nesie až po dnes. Je to jednopodlažná nepodpivničená stavba s rovnou strechou. Múry budovy sú z tehál. Jej technický stav je dobrý, bez väčších puklín, či poškodení.

Učiteľský dom

Oproti chrámu stojí štvorizbový dom, ktorý v minulosti slúžil pre bývanie učiteľa v obci s jeho rodinou. Pôdorys domu je štvorcový s rozlohou 70m2. Dom je jednopodlažný. Múry domu sú z kameňa, tehál a kvádra. Pre nekvalitné odizolovanie základov, múry domu ťahajú vlhkosť. To sa podpísalo aj na nedostatočný technický stav. Dom má pôvodné okná, dvere, elektrifikáciu, kúrenie a vodovod.